Acorduri de colaborare

Nr. Institutie partenera Responsabil din ACS – UPB Tip acord Contact Pagina weba instituției partenere
1 Oklahoma State University, USA Academician Ioan Dumitrache Acord colaborare ioan.dumitrache@upb.ro

osu

2 Concordia University, Canada Academician Ioan Dumitrache Acord colaborare ioan.dumitrache@upb.ro

concordiau

3 Nanjing University of Science and Technology, China Professor Dan Stefanoiu Memorandum of Understanding dan.stefanoiu@upb.ro

nanjingu

4 Nanyang Technological University, Singapore Professor Nicolae Cupcea Agreement on the Collaboration nicolae.cupcea@upb.ro

nanyangu

5 National University of Singapore, Singapore Professor Nicolae Tapus Memorandum of Understanding nicolae.tapus@upb.ro

nus

6 Universite Lille 1, France Professor Adina Magda Florea Accord de Cooperation inter-universitaire adina.florea@cs.pub.ro

lilleu

7 L’Ecole normale superieure de Cachan, France Professor Adina Magda Florea Accord de Cooperation inter-universitaire adina.florea@cs.pub.ro

paris-scalay

8 L’Ecole Centrale de Lille, France Professor Dan Stefanoiu Accord de Cooperation inter-universitaire dan.stefanoiu@upb.ro

centrallile

9 University of Passau, Germany Memorandum of Understanding international@upb.ro

pasauu

10 Hogeschool Rotterdam & Omstreken,
University of Professional Education
Professor Nicolae Tapus Memorandum of Understanding nicolae.tapus@upb.ro

hogeschool

11 Xidian University, China Academician Ioan Dumitrache,
Associate Professor Ioan Sacala
Cooperative Agreement ioan.dumitrache@upb.ro
ioan.sacala@upb.ro

xidianu

12 Ternopil National Economic University, Ukraine Associate Professor Grigore Stamatescu Memorandum of Understanding grigore.stamatescu@upb.ro

Logo_TNEU_eng

13 Carl von Ossietzky University of Oldenburg, Germny Professor Anca Ionita Acord Colaborare anca.ionita@upb.ro

UOL logo

 

Lista completa a acordurilor de colaborare incheiate de catre Universitatea Politehnica din Bucuresti se gaseste la urmatoarea adresa:
http://international.upb.ro/partnerships/